Kardiyoloji - Tedavi

Bacak Damarına Anjiyo

Yürürken bacak ağrısı olan ve ayak parmaklarında iyileşmeyen yaraları olan hastanın yapılan tetkiklerinde bacak damarlarının diz üstü ve diz altı  tıkalı olduğu tespit edildi.Anjio da balon ve stent işlemiyle damarları açıldı. Hastamız şu an sağlıklı bir şekilde hayatına devam etmektedir

..

Devamı

Atar Damar Tıkanıklığı Tedavisi - 437

Iraktan gelen hastamız 48yaşında ırakta anjio sonucuna göre hastamıza bypas ameliyattı önerilmis 3 damar tıklali olup hastamıza başarılı bir şekilde ameliyatsız anjio yoluyla stent ve balonla kurtardık sizde ameliyatsız kurtula bilirsiniz sağlıklı günler dileriz ...

..

Devamı

Kalp Krizi - 162

 

50 yaşında günlük iki paket sigara kullanan,şeker hastalığı ve ailesinde ani kalp ölümü öyküsü olan hastamız ani başlayan baş dönmesi, kol ve sırt ağrısı şikayetiyle kliniğimize başvurdu. Daha öncesinden bu şekilde şikayetleri olan hastamız doktora gitmemiştir.42 yaşlı kardeşini ani kalp durmasından kaybeden hastamız ara ara bu şekilde tıkanmaları olduğunu ama dinlenince geçtiğini söylüyordu.Yaptığımız muayeneler sonucu hastamızın kalp krizi geçirdiğini tespit ettik ve acil anjio odasına aldık.Yaptığımız anjio sonucu hastamızın sol koroner damarının tamamen tıkalı olduğunu tesbit ettik ve yaptığımız stentleme işleminden 3 gün sonra hastamızın kalbinde hiç bir hasar kalmadan taburcu ettik.

..

Devamı

Kalp Krizi - 161

 

60 yaşında,5 yıldan beri kalp damar hastalığı,şeker,ve böbrek yetmezliği olan hastamız  son dönemlerde 30 m yürüyünce göğsünde ve sırtına şiddetli ağrı olmaktaymış. Banyo yaptıktan sonra aniden göğüs ağrısı olan ve bayılan hastamız 112 ekibi tarafından kliniğimize getirildi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen hastamız acil olarak ekibimiz tarafından anjıoya alındı.Hastamızın daha önceden takılı olan stentinin tamamen tıkalı olduğu ve kalbin sağ damarının ciddi tıkalı olduğu tesbit edildi.Yaptığımız stentleme işleminden sonra hastamız şifayla taburcu edildi...
..

Devamı

Aortik Tıkanma (Leriche Sendromu)

 

56 yaşında şeker, böbrek yetmezliği  ve tansiyon hastalığı olan hastamız yol yürürken baldırlarında ağrı,ayaklarda his kaybi,sogukluk,cinsi zayıflık şikayetleriyle bize IRAK' tan başvurdu .Hastamızın bu şikayetleri 6 aydan beri giderek artmaktaymış.Yaptığımız detaylı muayeneler sayesinde hastamızın böbrek damarlarının ayrıldığı, hizanın altından aort damarının tamamen tıkalı olduğunu tesbit ettik. Aortik Tıkanma (Leriche Sendromu) teşhisi koyuğumuz hastaya yaptığımız başarılı stentleme işleminden sonra tam akım sağlanarak 3 gün sonra şikayetlerinde azalmayla taburcu edilmiştir.

..

Devamı

Böbrek Damar Tıkanıklığı - 3199

 

44 yaşında şeker hastalığı olan hastamız dirençli yüksek tansiyon şikayetiyle bize başvurdu. Herhangi bir sebep bulunamayan hastamız 2 yıldan beri cesitli ilaçlar kullanmasına rağmen tansiyonunun düşürülemediğini söylüyordu. Yaptiğımız detaylı muayene ve tetkikler sonucu böbrek damarının tıkalı olduğunu tesbit ettik ve yaptıgımız stent işlemi sonrasında hastamız normal tansiyon değerleriyle taburcu edildi..

..

Devamı

Ameliyatsız Kalp Kapak Onarımı - 251115

49 yaşında şeker,tansiyon ve ciddi kalp yetmezliği olan hastamız ciddi nefes darlığı,bacaklarında ödem ve karnında şişlik şikayetleriyle bize başvurdu. Yapılan eko muayenesi sonucu hastamızda ciddi kalp yetmezliği ve kalbin Mitral kapağında ciddi kaçak olduğunu  tesbit ettik.Açık ameliyat şansının olmadiği söylenen hastamıza MitraClip(mitral kapağı mandallama) işlemini uygulamaya karar verdik. 5 gün önce işlem yaptığımız hastamız şikayetlerinde %90 azalmayla bu gün taburcu edildi..
..

Devamı

Tam Tıkalı Bacak Damarının Açılması - 201101

57 yaşında günde 2 paket sigara içen,şeker ve tansiyon hastalığı mevcut olan hastamız  ayak parmaklarında gangren başlangıcına bağlı şiddetli ağrı şikayetiyle dış merkeze baş vurmuş.Yapılan tetkikler sonucu ayak ana damarının tam tıkalı olduğu tespit ediliyor  ve parmakların kesilmesi gerektiği söyleniyor.Hastamız bize baş vurduğunda iskemiye bağlı ciddi ağrı mevcut idi.Hastayı hospitalize ettik ve bacak atardamarına balon ve stent işlemi uyguladık.3 gün sonra ayakdaki ağrı tamamen geçerek ve parmaklardakı morarma ortadan kalkmıştır.Hastamız ayak parmakları kesilmeden tam sağlığına kavuşarak şifayla taburcu edildi.

..

Devamı

Dünyanın en Küçük Kalp Pilini Taktık - 201115

67 yaşlı şekeri,tansiyonu,kalp damar  ve ritm problemi olan hastamıza dünyanın en küçük kalp pilini taktık.Hiç bir ameliat kesisi yapmadan sadece hastanın kasık damarından girerek kalbe yerleştirdik.Hiç bir ağri hiss etmeyen hastamızın enfeksion kapma riskinide sıfıra indirmiş olduk.Hiç bir şikayeti olmayan hastamız ertesi gün şifayla taburcu edildi.Ayrıca normal kalp pili olan hastaların MR cihazına girememe olasılığıda şu küçük pilde ortadan kalkmiştir.pilin ömrü 10 yıldır.

..

Devamı