Aortik Tıkanma (Leriche Sendromu)

 

56 yaşında şeker, böbrek yetmezliği  ve tansiyon hastalığı olan hastamız yol yürürken baldırlarında ağrı,ayaklarda his kaybi,sogukluk,cinsi zayıflık şikayetleriyle bize IRAK' tan başvurdu .Hastamızın bu şikayetleri 6 aydan beri giderek artmaktaymış.Yaptığımız detaylı muayeneler sayesinde hastamızın böbrek damarlarının ayrıldığı, hizanın altından aort damarının tamamen tıkalı olduğunu tesbit ettik. Aortik Tıkanma (Leriche Sendromu) teşhisi koyuğumuz hastaya yaptığımız başarılı stentleme işleminden sonra tam akım sağlanarak 3 gün sonra şikayetlerinde azalmayla taburcu edilmiştir.

..

Devamı

Dünyanın en Küçük Kalp Pilini Taktık - 201115

67 yaşlı şekeri,tansiyonu,kalp damar  ve ritm problemi olan hastamıza dünyanın en küçük kalp pilini taktık.Hiç bir ameliat kesisi yapmadan sadece hastanın kasık damarından girerek kalbe yerleştirdik.Hiç bir ağri hiss etmeyen hastamızın enfeksion kapma riskinide sıfıra indirmiş olduk.Hiç bir şikayeti olmayan hastamız ertesi gün şifayla taburcu edildi.Ayrıca normal kalp pili olan hastaların MR cihazına girememe olasılığıda şu küçük pilde ortadan kalkmiştir.pilin ömrü 10 yıldır.

..

Devamı

Ameliyatsız Mitral Kapak Onarımı

65 yaşında şekeri,tansiyonu,kalp ve böbrek yetmezliği olan hasta bize ciddi nefes darlığı ve bacaklarında ödem şikayetiyle  baş vurdu.Yapılan detaylı muayene ve tetkikler sonucu hastamızın 5 yıldan beri ciddi mitral kapak yetmezliği  ve sol kalp yetmezliği olduğu tespit edildi.Aynı zamanda kronik böbrek yetmezliği ve şeker hastalığı olan hastamıza  mitral kapak ameliatı olma şansının  olmadığı söylenmiştir.50 m bile yol yürüyemeğen hastamız ayda 5-6 defa hastaneye yatmak zorunda kalıyormuş.Hastamıza açık ameliat gerek kalmadan  kasıktan girilerek MitraClip (MANDALLAMA)yöntemiyle hastamızın mitral  kapağına clips taktık.Nefes darlığı ve bacaklarındaki ödem azalan hastamız 5 gün sonra şifayla taburcu edilmiştir...

..

Devamı

Kronik Tam Tıkalı Kalp Damarının Açılması

48 yaşında erkek hasta yürürken göğsünde olan ağrı ve nefes darlığı şikayetiyle kliniğimize baş vurdu. Daha önce başka merkezlerde 2 defa anjio yapılan ama tıkalı damarı açılamayan hastaya tarafımızdan CTO (kronik tam tıkanma) tekniği uygulanarak tam tıkalı kalp damarı açıldı. 2 gün sonra hasta şifa ile taburcu edildi.

..

Devamı

Kalp Damar Tıkanıklığı - 171004

48 yaşında ailede kalp hastalığı öyküsü olan ve sigara kullanan hasta göğüs ağrısı ile kliniğimize başvurdu. Koroner damarlarda tıkanıklık tanısı konulan hasta stent işlemi sonrası taburcu edildi.
..

Devamı

Kronik tıkalı kalp damarı- 171002

55 yaşında sigara kullanan erkek hasta göğüs ağrısı ve efor kapasitesinde azalma şikayetleri ile kliniğimize başvurdu. Dış merkezlerde diagnostik anjiyo yapılarak darlık tespit edilen hastanın stenotik damarı 3 kez stent girişimine rağmen açılamamış. Stent tarafımızdan başarıyla uygulanmıştır.
..

Devamı