Atar Damar Tıkanıklığı Tedavisi - 437

Iraktan gelen hastamız 48yaşında ırakta anjio sonucuna göre hastamıza bypas ameliyattı önerilmis 3 damar tıklali olup hastamıza başarılı bir şekilde ameliyatsız anjio yoluyla stent ve balonla kurtardık sizde ameliyatsız kurtula bilirsiniz sağlıklı günler dileriz ...

..

Devamı

Tam Tıkalı Bacak Damarının Açılması - 201101

57 yaşında günde 2 paket sigara içen,şeker ve tansiyon hastalığı mevcut olan hastamız  ayak parmaklarında gangren başlangıcına bağlı şiddetli ağrı şikayetiyle dış merkeze baş vurmuş.Yapılan tetkikler sonucu ayak ana damarının tam tıkalı olduğu tespit ediliyor  ve parmakların kesilmesi gerektiği söyleniyor.Hastamız bize baş vurduğunda iskemiye bağlı ciddi ağrı mevcut idi.Hastayı hospitalize ettik ve bacak atardamarına balon ve stent işlemi uyguladık.3 gün sonra ayakdaki ağrı tamamen geçerek ve parmaklardakı morarma ortadan kalkmıştır.Hastamız ayak parmakları kesilmeden tam sağlığına kavuşarak şifayla taburcu edildi.

..

Devamı

Bacak Damar Tıkanıklıkları ve Tedavisi

Günümüzde en yaygın hastalıklardan biri perifer damar hastalıklarıdır. Bir çok hastalıkla karışıp teşhisi atlanmaktadır veya geç kalınıp bacak kaybına kadar gidile bilmektedir. Özellikle sigara içen ve şeker hastalığı mevcut olan insanlarda daha sık karşılaşmaktayız. Özellikle yürürken bacakta dinlenmekle geçen ağrı.ileri dönemlerde ise uyuşukluk,hiss kaybı, bacakta soğukluk ve morarma görüle bilmektedir. Eğer zamanında müdahele edilmeze bacak kesilmeye gitmektedir ve buda hastanın yaşamını ciddi şekilde etkilemektedir. Önceden bu tip durumlara sadece cerrahi yoluyla müdahele edilmekteydi günümüzdeyse bu durum özel balon ve stentlerle yapılmaktadır.

Hastaya aynı gün mr angıo dediğimiz veya normal kasıktan angıo yoluyla darlık tesbit edilip diz üstü darlıklara stent ve balon,diz altınaysa özel ilaç kaplı balonlarla müdahele etmekteğiz. 1 gün sonrada hasta belli kan sulandırıcı tedavi önerisiyle taburcu edilmektedir.
Bu işlemler ekibimiz tarafından 4 yılı aşkın süredir yapılmaktadır.sonuçlarda %98 başarılı bulunmuştur....


                                                                   Yrd.Dç.MUSTAFA Yazıcı
                                                                   Dr.ilgar tahiroğlu

..

Devamı

Bacak Damar Tıkanıklığı Tedavisi - 1133

 

 

 

Bacak ağrısı şikayeti ile başvuran hastanın MR Anjiyosunda bacak ana damarının tam tıkalı olduğu görüldü. Daha öncesinde bacak ağrısı nedeni ile üç kez bel fıtığı ameliyatı olan ve dördüncü kez bel fıtığı ameliyatı önerilen hastanın şikayetinin asıl nedeninin Bacak Damar Tıkanıklığı olduğu anlaşıldı. Stent uygulaması ile damardaki darlık açıldı. Hastanın takiplerinde bacak ağrısının ve yürüme sorununun tamamı ile geçtiği görüldü.

 

 

..

Devamı